Nr ogłoszenia |
nr 16681 |
Data ukazania się ogłoszenia |
14 października 2017 r. |
Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie poszukuje kandydatów na stanowisko specjalisty do spraw: szacowania szkód wyrządzonych przez gatunki objęte ochroną i ochrony gatunkowej Wydział Ochrony Przyrody i Obszarów Natura 2000 W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%. |
Wymiar |
1 etat |
Adres |
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie ul. H. Sienkiewicza 3 00-015 Warszawa |
Miejsce wykonywania pracy |
Warszawa |
Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy |
- Realizuje zadania związane z przeprowadzaniem oględzin i szacowaniem szkód, w celu ustalania wysokości wypłat odszkodowań za szkody wyrządzone przez zwierzęta podlegające ochronie.
- Bierze udział w postępowaniach administracyjnych związanych z wydawaniem decyzji zezwalających na odstępstwa od zakazów w odniesieniu do gatunków chronionych, w tym również kontroli wykorzystania tych zezwoleń oraz ich wycofania, w celu zapewnienia właściwego stanu ochrony dziko występujących, podatnych na zagrożenia i zagrożonych wyginięciem gatunków objętych ochroną.
- Przygotowuje projekty pism kierujących z urzędu do organów ścigania sprawy dotyczących naruszeń zakazów obowiązujących w stosunku do roślin, zwierząt i grzybów objętych ochroną gatunkową, w celu zapewnienia właściwego stanu ochrony dziko występujących, podatnych na zagrożenia i zagrożonych wyginięciem gatunków objętych ochroną.
- Bierze udział w procedurach związanych ze sporządzeniem projektów zarządzeń zezwalających na odstępstwa od zakazów w stosunku do bobra europejskiego, kormorana czarnego oraz czapli siwej, w celu ograniczenia poważnych szkód w odniesieniu do upraw rolnych, inwentarza żywego, lasów, rybostanu, wody lub innych rodzajów mienia, przy jednoczesnym zapewnieniu właściwego stanu ochrony dziko występujących, podatnych na zagrożenia i zagrożonych wyginięciem gatunków objętych ochroną.
- Bierze udział w przygotowywaniu i przekazaniu Generalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska sprawozdań/raportów o wydanych zezwoleniach na odstępstwa od zakazów obowiązujących w stosunku do gatunków objętych ochroną ścisłą, w celu dopełnienia obowiązku sprawozdawczości oraz zapewnienia właściwego stanu ochrony dziko występujących gatunków objętych ochroną.
- Prowadzi sprawy dotyczące chwytania dzikich zwierząt, w tym rannych i osłabionych, przemieszczenia do ośrodka lub do miejsca regularnego przebywania, w celu udzielania pomocy tym zwierzętom.
- Bierze udział w postępowaniach administracyjnych w sprawie wydawania zezwoleń na posiadanie, przetrzymywanie, sprowadzanie z zagranicy żywych zwierząt gatunków niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi zaliczanych do kategorii II, w celu zachowania kontroli nad tego typu działaniami.
- Bierze udział w postępowaniach administracyjnych związanych z wydawaniem zaświadczeń i deklaracji (w tym na potrzeby programów wsparcia finansowego ze środków Unii Europejskiej), w zakresie ochrony gatunkowej, w celu zapewnienia właściwego stanu ochrony dziko występujących gatunków objętych ochroną.
|
Warunki pracy |
Warunki pracy dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań : - praca administracyjno - biurowa, - praca w terenie, - zagrożenie korupcją, - użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów), - praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin, - oświetlenie naturalne i sztuczne. Miejsce i o toczenie organizacyjno - techniczne stanowiska pracy: Budynek w starej kamienicy może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo (brak podjazdów, niedostosowane windy i toalety, korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami). |
Wymagania związane ze stanowiskiem pracy |
WYMAGANIA NIEZBĘDNE
- Wykształcenie: wyższe z zakresu ochrony przyrody, biologii, leśnictwa, geografii, architektury krajobrazu, rolnictwa, zootechniki, ogrodnictwa
- doświadczenie zawodowe: 1 rok w ochronie przyrody
- Znajomość i umiejętność stosowania przepisów aktów prawnych z zakresu: a) ustawy o ochronie przyrody, b) ustawy Kodeks postępowania administracyjnego, c) rozporządzenia w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt, d) rozporządzenia w sprawie ochrony gatunkowej roślin, e) rozporządzenia w sprawie ochrony gatunkowej grzybów.
- Posiadanie ogólnej wiedzy przyrodniczej, w tym umiejętność rozpoznawania gatunków podlegających ochronie i ich siedlisk.
- Znajomość form ochrony przyrody.
- Umiejętności: a) komunikatywność, b) otwartość na zmiany, c) rzetelność i terminowość w wykonywaniu zadań, d) radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych, e) obsługa komputera, w szczególności Pakietu MS Office, f) posiadanie prawa jazdy kategorii B.
- Identyfikacja z misją urzędu.
- Zorientowanie na osiąganie celów.
- Posiadanie obywatelstwa polskiego
- Korzystanie z pełni praw publicznych
- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
WYMAGANIA DODATKOWE
- Znajomość przepisów ustawy Prawo ochrony środowiska, w zakresie ochrony przyrody.
- Posiadanie ogólnej wiedzy w zakresie: a) melioracji wodnych, b) szacowania szkód.
|
Wymagane dokumenty i oświadczenia |
- Życiorys/CV i list motywacyjny
- Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
- Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
- Kopie prawa jazdy kategorii B
- Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa
- Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru
- Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
- Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
|
Inne dokumenty i oświadczenia |
kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów |
Termin składania dokumentów |
24 października 2017 r. |
Miejsce składania dokumentów |
- Decyduje data: stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu
- Miejsce składania dokumentów:
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie ul. H. Sienkiewicza 3 00-015 Warszawa z dopiskiem WPN-I.76/8Z
|
Inne informacje |
W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- dokumenty należy składać lub przesyłać w zamkniętej kopercie z dopiskiem WPN-I.76/8Z-specjalista, - oferty złożone po terminie oraz oferty rozpatrzone negatywnie zostaną komisyjnie zniszczone (za termin złożenia uznaje się datę wpływu do RDOŚ), -CV, list motywacyjny oraz wszystkie oświadczenia muszą być opatrzone datą i własnoręcznym podpisem, - do dokumentów sporządzonych w języku obcym należy dołączyć tłumaczenie tych dokumentów, - informacja o wyniku naboru zostanie umieszczona na stronie Urzędu w zakładce "Praca" - tylko kandydaci zakwalifikowani do dalszych etapów rekrutacji zostaną powiadomieni telefonicznie bądź droga mailową, - umowa o pracę w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej, - proponowane wynagrodzenie brutto : 3000 zł. UWAGA Do składania dokumentów zachęcamy również osoby niepełnosprawne, spełniające wymagania określone w niniejszym ogłoszeniu. Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę , narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek cechę prawnie chronioną. |